spam

کاهش کامنت های اسپم

یکی از مهم ترین مشکلاتی که افراد وردپرس کار با آن مواجه هستند،  ما در این مقاله به کاهش کامنت های اسپم می پردازیم.تنها من و شما نیستیم که از این مشکل رنج می بریم، بلکه خیلی از وردپرس کاران از دریافت کامنت های اسپم خسته شده اند.

تجربه چندین ساله پوینا، با چالش های زیادی در این باره بر خورد کردیم، بالاخره توانستیم روش هایی پیدا کنیم که ارسال کامنت اسپم در وب سایت را به حداقل برساند.

افزونه قدرتمند Akismet را فعال نمایید

آکیسمت

یکی از مهمترین و محبوب ترین افزونه های وردپرس، با استفاده از این افزونه می توانید خیلی راحت از شر کامنت های جفنگ خلاص شوید.
برای فعال سازی این افزونه پرقدرت نیازی به دانلود آن ندارید، این افزونه به صورت پیشفرض بر روی وردپرس شما نصب است. و شما فقط و فقط باید آن را فعال نمایید، سپس آن را به وب سایت مرجع متصل نمایید.

بدون این افزونه هیچ شانسی برای در امان ماندن از دریافت اسپم ندارید. این افزونه نقش بسیار مهمی در بلاک کردن نظرات اسپم دارد.

ممکن است برخی از کامنت های موثبت را اسپم شناسایی کند، برای حل این مشکل کافی است تا به بخش نظرات، بخش جفنگ مراجعه کنید و نظر مورد نظر خود را از حالت بلاک خارج نمایید.

لینک های کامنت ها را نوفالو کنید

گاهی برخی از بلاگر های مبتدی پلاگین هایی را نصب می کنند تا صفت نوفالو را از لینک کامنت نویسندگان حذف کند. آنها اینگونه فکر می کنند که با این فالو کردن لینک های نویسندگان دیدگاه ها، کاربران را به گذاشتن کامنت تشویق می کنند. این باعث می شود که لینک های اسپم بسیاری در وب سایت شما ایجاد شود.

حتی بسیاری از این لینک ها اگر اسپم هم نباشد، به دلیل علاقه به محتوای مورد نظر نیست بلکه به دلیل گرفتن بک لینک از سایت شماست. به یاد داشته باشید در ارسال کامنت ها آنچه اهمیت دارد، کیفیت آنها است نه کمیت آنها. ایده ی بسار بدی است که از افزونه هایی استفاده کنید که کاربران با کامنت در اعتبار لینک های یک وب سایت شریک شوند.

در این مقاله با دو روش کاهش کامنت های اسپم برای وبسایت های وردپرسی آشنا شدیم، امید وارم این مقاله برای شما موفید بوده باشد.

اگر روشی برای کاهش کامنت های اسپم می شناسید کامنت کنید تا در مقاله مکمل در وب سایت قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هجده =